Dizajnové a webové trendy pre rok 2017

Dizajnové a webové trendy pre rok 2017

Webdizajn sa ako všetko v dnešnej dobe vyvýja extrémne rýchlo. To čo bolo štandard pár rokov dozadu je dnes prežitok. Viete čo môžete od webdizajnu čakať v roku 2017?

1. Svetlejšie a odvážnejšie farby

Veľa dizajnérov počas predchádzajúcich rokov vyjadrovalo kontrolu a prehľadnosť dizajnu bielou farbou a jemnými pastelovými odtieňmi. Rok 2017 prinesie zmeny a k slovu sa dostanú odvážne a krikľavé farby.

Niektoré veľké firmy si už tento trend osvojili, napríklad grafici zo Spotify používajú prevažne efekt duotones v kombinácii s krásnymi typmi písma.

Nastane veľa dizajnových zmien, ktoré vzniknú adaptovaním princípov Google material design.

2. Komunikuje s vami robot

Pre niekoho strašidelná predstava, pre niekoho budúcnosť. Weby a aplikácie majú botov, ktorý s vami komunikújú. Počas bežného písania s kamarátom aplikácia “vycíti” či si napríklad chcete niečo kúpiť a ponúkne vám ihneď možnosti odkiaľ tovar dostanete, bez toho aby ste opustili okno s chatom vášho známeho.

Za pár písmenkami z chatu sa skrývajú neurónové siete a machine learning algoritmy, ktoré voláme umelá inteligencia.

3. Debranding

Ide hlavne o grafický trend. Ako odlíšite svoju značku v prebrandovanom prostredí? Od-brandujete ju 🙂 V praxi to vyzerá tak, že obal plní hlavne funkčnú úlohu. Menej je viac tu platí dvojnásobne.

4. Autentické fotografie

Usmiate katalógové tváre nikoho nebavia. Už niekoľko rokov sú trendy autentické fotografie zo skutočného prostredia. S chybami a čo najmenej filtrami a úpravami. Stock fotografie, na ktorých boli ľudia v neprirodzených robotických pózach sú dávno preč a budúcnosť nenaznačuje, že by sa to nemalo zmeniť.

 

5. 90’s retro

Staré je nové a byť retro je budúcnosť. Neveríte?

 

6. Nádherná typografia

Obrovské a hlavne pekné fonty sa budú používať čím ďalej viac. Rýchlosť internetu už umožňuje načítať aj fonty na diaľku, ktoré návštevník nemá u seba na počítači, takže tento trend bude len stúpať.

Webdizajn trendy

Flat dizajn ostáva populárny aj naďalej. 3D dizajn išiel do úzadia na niekoľko rokov. Dizajn roku 2017 vyjadruje aj nálady v spoločnosti. Je mimo štandardov, nekonvenčný, politicky nekorektný a bojuje s návratom k minulosti.